Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pliki te nie przechowują żadnych danych osobowych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

X

Elbląg


17.05.18 Aktualności

Majowa wycieczka z SP 23

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji gościł ponownie w Szkole Podstawowej nr 23 w Elblągu, aby tym razem wraz z uczniami klas IV-VII wziąć udział w rowerowej wyciecze do elbląskiej Bażantarni.

- Wycieczka rowerowa była praktycznym wdrożeniem prelekcji na temat komunikacji rowerowej i bezpiecznego poruszania się rowerem po mieście, którą MOSiR przeprowadził w szkole 17 kwietnia 2018 r – informuje Marek Kamm, instruktor z Działu Organizacji Imprez który prowadził wycieczkę wraz z nauczycielami i rodzicami  dzieci. 

Podczas 10 kilometrowej jazdy prowadzącej szlakiem GreenVelo oraz elbląskimi ścieżkami rowerowymi przedstawione zostało grupie 30 uczniów  znaczenie mijanych znaków drogowych, poprawne zachowanie się na przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerów oraz bezpieczne poruszanie się w peletonie. Zwrócona została także – jeszcze przed wyjazdem - uwaga na obowiązkowe wyposażenie roweru, które okazało się niewystarczające w przypadku jednego pojazdu (brak hamulców) i musiał on pozostać w szkole. 

Końcowe kilometry wycieczki przebiegały w deszczu, który nie przeszkodził dzieciom zachować dobrych humorów pomimo całkowitego przemoknięcia niektórych uczniów. Ciepły, majowy deszcz jeszcze nikomu krzywdy nie zrobił, a poza tym sprawdziło się stare rowerowe porzekadło, że nie ma złej pogody na rower a są tylko źle ubrani rowerzyści – relacjonuje z uśmiechem Marek Kamm. 

Wycieczka zakończyła się w miejscu jej rozpoczęcia, czyli na dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 23 skąd dzieci udały się na zasłużony obiad.