Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pliki te nie przechowują żadnych danych osobowych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

X

Elbląg


 

Boisko usytuowane jest w rejonie dzielnicy Nowe Pole.

Konkretnego zapisu o dacie powstania na osiedlu "Zatorze" boisk do piłki nożnej nie ma. W 1916 roku rozpoczęto budowę lotniska wojskowego. Postawiono budynki warsztatów, zarządu, dziesięć hangarów, budynek składów wojskowych i garaże samochodowe. Przypuszcza się, że wraz z przybyciem wojska powstało zapotrzebowanie na położone w pobliżu koszar obiekty sportowe. Tak powstały place do gry w piłkę nożną.

W roku 2009 zatwierdzono projekt kompleksowego remontu całego terenu przy ulicy Skrzydlatej 1A. W tym samym tez roku rozpoczęto prace przy budowie nowych boisk. Projekt zakładał budowę od podstaw 2 boisk (w tym 1 ze sztuczną nawierzchnią), budowę trybuny krytej na kilkaset miejsc, oraz gruntowny remont budynku socjalnego.

W roku 2010 oddano do użytku boisko ze sztuczną nawierzchnią. Boisko jest oświetlone i służy elbląskim klubom sportowym przez 12 miesięcy w roku.

 

Obraz z kamery stanowi własność Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu. Kopiowanie oraz udostępnianie obrazu możliwe jest wyłącznie za zgodą Dyrektora MOSiR. Wykorzystywanie bez zgody będzie traktowane jak naruszenie praw autorskich i praw do własności intelektualnej.

 

W lipcu 2011 przekazano do użytku pozostałą część kompleksu: drugie boisko z nawierzchnią naturalną, trybuny kryte na 600 miejsc z zapleczem komentatorskim, parkingi wraz deptakami i chodnikami. Boisko z nawierzchnią naturalną pozostaje jeszcze w okresie „technologicznego” dojrzewania więc jego przekazanie użytkownikom planuje się na Kwiecień 2012. Z uwagi na wielkość kosztów władze miejskie zdecydowały się na remont budynku  realizowany etapami. Pierwsze prace powinny rozpocząć się wiosną roku 2012.

Już teraz obiekt nie przypomina tego z przed 2 lat. Plany Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji dla tego kompleksu są bardzo ambitne. Równolegle z generalnym remontem budynku powinny rozpocząć się pierwsze prace ziemne przy budowie placów treningowych (na terenie za Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu drogowego) o nawierzchni trawiastej. W zamierzeniach powinien tam powstać plac odpowiadający powierzchnią trzem boiskom pełnowymiarowym.

Zapraszamy do naszje galerii (na dole strony), w której znajdują się zdjęcia obiektu po modernizacji.

 

Regulamin obiektu