Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pliki te nie przechowują żadnych danych osobowych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

X

Elbląg


Witamy na stronie akcji "Aktywuj się z MOSiR-em"

Na jesienno-zimowe miesiące Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla mieszkańców specjalny program. Jeśli chcesz nauczyć się czegoś nowego, zadbać o własne ciało, a przy tym lubisz się bawić, to ta oferta skierowana jest właśnie do ciebie. Aktywuj się z MOSiR-em to: muzyczne spotkania Ice Party, nauka jazdy na łyżwach, nauka gry w hokeja, Fitness, Aqua Dolinka, squash, zajęcia na basenie dla seniorów oraz nauka gry w darta.
(więcej informacji - kliknij na baner poszczególnych zajęć)


Naukę jazdy na łyżwach można rozpocząć niemal w każdym wieku i jest to sport dla każdego. Nasze zajęcia będziemy dostosowywać do wieku oraz możliwości poszczególnych uczestników, a prowadzić je będzie była łyżwiarka Orła Elbląg, a obecnie trenerka, Ewelina Przeworska. Zajęcia odbywać się będą w każdy wtorek o godz. 18.00 na lodowisku Helena. Jednorazowy koszt uczestnictwa w zajęciach to 14 złotych od osób dorosłych i 11 zł od dzieci i młodzieży. Za wypożyczenia pary łyżew zapłacimy 6 złotych. Każdy z treningów trwać będzie 50 minut.


Wraz z Uczniowskim Klubem Sportowym Wikingowie zapraszamy na naukę gry w hokeja. W ciągu ponad godzinnej sesji, poznamy nie tylko tajniki tej pięknej dyscypliny sportu, ale także zapoznamy się z regułami jakie obowiązują podczas gry w hokeja. A wszystko odbywać się będzie pod czujnym okiem trenerów i instruktorów UKS Wikingowie, klubu który w naszym mieście działa już od kilku lat i z powodzeniem szkoli dzieci i młodzież. Bezpłatne treningi odbywają się w każdą niedzielę o godz. 9:00 na lodowisku Helena.
* Kaski, kijki i krążki zapewniają organizatorzy - łyżwy uczestnicy zabezpieczają we własnym zakresie.


W niedzielne popołudnia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza elblążan na Ice Party, czyli taneczną wyprawę w świat tańca i dobrej muzyki. Taneczne spotkania na lodzie odbywać się będą dwa razy w miesiącu w niedzielne popołudnia. Podczas imprezy usłyszymy największe hity z minionych i obecnych czasów, począwszy od coverów, znanych przebojów z parkietów, a kończąc na hitach z lat 70’, 80’ i 90’. W czasie każdego ze spotkań odbywać się będą zabawy i konkursy. Na uczestników czeka także koncert życzeń. Każdy chętny będzie mógł zamówić ulubioną piosenkę dla koleżanki, kolegi czy bliskiej mu osoby. Bilet wstępu na zabawę to koszt 11 złotych (bilet normalny) i 8 zł (bilet ulgowy). Wypożyczenie łyżew - 6 zł.
Terminy spotkań w ramach Ice Party (niedziela, godz. 16:40): 13 i 27 listopada; 11 i 18 grudnia; 15 i 29 stycznia 2017 r.; 5 i 19 lutego, 5 marca  oraz wielki finał - 19 marca.Jedną z nowości programu Aktywuj się z MOSiR-em są zajęcia w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka. W każdą środę w godz. 13:00-14:30 odbywać się będą animacje w wodzie p.n. Aktywny Senio. Podczas półtoragodzinnych zajęć instruktor MOSiR przypomni uczestnikom zasady bezpieczeństwa w wodzie, pokaże jak przed pływaniem powinna wyglądać prawidłowa rozgrzewka i dlaczego jest taka ważna, a także wskaże najczęściej popełniane błędy podczas pływania.
MOSiR nie zapomniał także o najmłodszych, których zaprasza w soboty o godz. 13:00 do strefy Aqua Dolinka. Podczas półtoragodzinnych zajęć, na naszych milusińskich czaka mnóstwo atrakcji. Sobotnie zajęcia dla najmłodszych z instruktorem będą miały charakter zabawy połączonej z rywalizacją sportową. Oprócz animacji w wodzie na dzieci czekają specjalnie zakupione na tę okazję boiska do gry w wodną siatkówkę i koszykówkę. Pierwsze zajęcia odbędą się 19 listopada, a kolejne w następujących terminach: 3 i 17 grudnia, 7 i 28 stycznia 2017 r., 11 i 25 lutego oraz 11 i 25 marca. Uczestnicy zajęć Aktywny Senior oraz Aqua Dolinka ponoszą jedynie koszt zakupu biletu wejścia na basen. Zajęcia z instruktorem są bezpłatne.


Fightness, to energiczny program inspirowany sztukami walki. Czerpie z szerokiego wachlarza ruchów znanych na dalekim wschodzie od tysiącleci - karate, boks, taekwondo, tai chi i muay thai. Inspirujący instruktor oraz specjalne techniki wykonywania ćwiczeń w połączeniu z odpowiednią muzyką są najkrótszą drogą do uzyskania doskonałej kondycji i spalenia ogromnej ilości kalorii. Zajęcia odbywać się będą w każdy poniedziałek o godz. 19:00 w Pałacu Fitness przy Bulwarze Zygmunta Augusta 12. Każdorazowy koszt uczestnictwa w zajęciach to 7 złotych od osoby.


Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji po raz pierwszy jest współorganizatorem Elbląskiej Ligi Darterów. I choćby z tego powodu w nowej edycji akcji Aktywuj się z MOSiR-em nie mogło zabraknąć tej dyscypliny sportu. Piątkowe zajęcia przeznaczone są dla osób, które chciałyby spróbować swoich sił przy tarczy i z lotką w ręku. Wszyscy chętni, będą mogli pod okiem instruktora i jednego z najlepszych zawodników w naszym mieście, poznać tajniki darta i nauczyć się trafiać same dwudziestki. Zajęcia odbywać się będą w każdy piątek o godz. 19:00 w Centrum Rozrywki Fabryczna 5.


Szkoła Tenisa SCORE zaprasza na grupowe zajęcia nauki gry w squasha. Squash, kiedyś znany tylko z amerykańskich filmów, stał się pasją wielu mieszkańców Elbląga. Sobotnie zajęcia z instruktorem to doskonała okazja by miło spędzić czas, a do tego nauczyć się podstawowych zasad tej dyscypliny sportu. Zajęcia odbywać się będą w każdą sobotę o godz. 15:00 w Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej 135. Każdorazowy kosz uczestnictwa to 10 złotych od osoby.